RABAT 8% NA PIERWSZE ZAKUPY. TYLKO Z KODEM: START

 • SSL Bezpieczne zakupy

 • Darmowa dostawa od 99zł

 • Szybka wysyłka

 • Najlepsze ceny

 • Sprawdzona jakość

Kup w ciągu 

12

[01.01]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj.

W soboty i niedziele nie wysyłamy. Twoje dzisiejsze zamówienie wyślemy w poniedziałek.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Promocje
Agregat Prądotwórczy Inwertorowy Generator 2000W 1-fazowy
Agregat Prądotwórczy Inwertorowy Generator 2000W 1-fazowy
3 000,00 zł 1 999,00 zł
szt.
Mocny Agregat prądotwórczy Inwertorowy 3KW 5,5KM
Mocny Agregat prądotwórczy Inwertorowy 3KW 5,5KM
4 999,00 zł 3 999,00 zł
szt.
Agregat Prądotwórczy Inwertorowy 3,5kW Generator 3500W
Agregat Prądotwórczy Inwertorowy 3,5kW Generator 3500W
3 999,00 zł 2 999,00 zł
szt.
Producenci

Mycie samochodu metodą na dwa wiadra

Mycie samochodu metodą na dwa wiadra

Mycie auta na dwa wiadra to jedna z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych dla lakieru metod usuwania brudu z pojazdu. A do tego niezwykle prosta i do wykorzystania także przy samodzielnym myciu samochodu.

Dlaczego także? Ponieważ metoda na dwa wiadra stosowana jest w studiach detailingowych i w dobrych myjniach samochodowych. A skoro specjaliści korzystają na co dzień z tej metody, to można założyć, że mycie samochodu tym sposobem będzie nie tylko skuteczne dla naszego auta, ale też bezpieczne.

Na czym polega metoda na dwa wiadra?

Metodę mycia samochodu na dwa wiadra charakteryzuje regularne odseparowywanie już usuniętego brudu od kolejnych etapów oczyszczania karoserii, co zabezpiecza lakier przed uszkodzeniami wynikającymi z ponownego rozcierania zanieczyszczeń po lakierze, które mogą go porysować. Dzięki zastosowaniu dwóch wiader, brud z samochodu jest wypłukiwany z rękawicy w jednym wiadrze, a płyn czyszczący znajdujący się w drugim, nakłady jest na samochód niemal na nowo, bez żadnych zanieczyszczeń.

Odseparowywanie brudu

Dzięki zastosowaniu dwóch wiader i specjalnej rękawicy do mycia auta, brud zgromadzony na niej opada na dno w wiadrze do płukania. Pomaga w tym separator, który należy zastosować w tym wiadrze. Dzięki temu brud nie jest ponownie nabierany przy kolejnym zanurzeniu rękawicy, a tym samym nie ląduje na aucie. Budowa rękawicy z kolei pomaga w odłączaniu się brudu od niej, a ewentualne resztki, które nie zostaną usunięte, mogą dzięki długiemu włosiu, skryć się w rękawicy na tyle, by nie rysować czyszczonej powierzchni.

Nie tylko dwa wiadra. Co jest potrzebne do mycia?

Oprócz wiadomych dwóch wiader, do mycia naszego samochodu potrzebować będziemy także kilku innych rzeczy. W każdym z wiader musi znaleźć się separator brudu. Jedno wiadro będzie nam służyło do mycia, drugie do płukania rękawicy. W pierwszym oczywiście musi znaleźć się odpowiedni szampon.

Do tego obowiązkowo odpowiednia rękawica i ręcznik do osuszania. I na koniec wąż do spłukiwania wodą lub myjka ciśnieniowa. Jeśli mamy już komplet, możemy przystąpić do mycia samochodu.

UWAGA! Przed myciem na dwa wiadra warto użyć na karoserię aktywnej piany, która usunie piasek, pył i lotny brud.

Jak myć samochód?

Same dwa wiadra, rękawica, szampon i ręcznik nie wystarczą jednak, by dobrze umyć auto. Warto pamiętać także o kilku podstawowych zasadach:

 • myjemy auto w cieniu lub pod zadaszeniem. Słońce może zbyt szybko wysuszyć auto i szampon będzie zasychał na karoserii, powodując jego uszkodzenie. Szybkie zasychanie szamponu może też utrudnić jego spłukanie.
 • wodę z szamponem przygotowujemy wg proporcji podanych przez producenta. Zbyt mała ilość szamponu może utrudnić usunięcie brudu z samochodu, a zbyt duża jego ilość spowoduje z kolei problemy ze spłukiwaniem lub powstawanie zacieków.
 • w drugim wiadrze nalewamy czystą wodę z separatorem, która będzie służyła do wypłukiwania rękawicy. Robimy to za każdym razem przed zamoczeniem rękawicy w drugim wiadrze, z szamponem.
 • przed myciem właściwym warto użyć aktywnej piany, która usunie lotny brud i pył.
 • mycie rozpoczynamy od dachu, schodząc systematycznie w dół. Rękawice moczymy w wiadrze z szamponem wielokrotnie, by nie rozcierać brudu już usuniętego.
 • w dalszej kolejności myjemy kratki, podszybia i mniejsze elementy.

Mycie kończymy na progach.

 • do mycia progów i wnęk zaleca się użycie innego rodzaju rękawicy.
 • po umyciu auta dokładnie spłukujemy cały szampon.
 • na koniec dokładnie osuszamy cały lakier ręcznikiem z mikrofibry. Dzięki temu eliminujemy zacieki i ewentualne zanieczyszczenia.
 • do osuszania felg używamy innego ręcznika/mikrofibry.


Teraz możemy cieszyć się dokładnie umytym samochodem, nie martwiąc się przy tym ewentualnym zarysowaniem lakieru!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl